Stil sahibi olmayı yeni yetmelerden öğrenecek değiliz: Rosie Huntington-Whiteley

Gerçek stil söz konusu olunca sözü tabiri caizse yeni yetmelere değil gerçek kadınlara verme taraftarıyım efendim. Yani geçiniz, Hadid’leri, Jenner’ları bir geçiniz. Yeni nesilin stil anlayışı çıplaklığa dayalı bir anlayış. Gerçek uyuma, vücuduna göre giyinmeye aldırış eden yok. Röportajlarda “önemli olan kadındır, kahrolsun bu güzellik algıları hepimiz çok güzeliz” tarzı samimiyetsiz açıklamalar yapıp sonrasında bununla hiç örtüşmeyecek davranışlarda bulunan anti-idol insanları koyalım bir kenara. Rosie Huntington-Whiteley uzun zamandır gerçekten stil sahibi olduğunu kanıtlayan bir kadın, üstelik hiçbir zaman kendini “moda trendsetter”ı da ilan etmedi. Sonsuz saygımı kazanan bu güzel kadının stilini birlikte inceleyelim.

Her zaman çok özenli : Rosie Huntington-Whiteley

Rosie Huntington-Whiteley her daim, nereye giderse gitsin şık görünüyor.

 

Kendisi bir koç burcu kadını. Bunu kıyafet seçimlerine de yansıtıyor. Çoğu koç kadını gibi kırmızı ve siyah renge tutkun olsa da renk zenginliği onun için çok önemli, ayrıca parıltılı kumaşları çok seviyor. Çoğu kadın gibi “aynı fabrikadan çıkmış” bir görüntüsü yok, aksesuarlarla kombinine yön vermeyi çok iyi biliyor. Her manken bunu bilir demeyin, ne yazık ki her manken stil sahibi değil. Ayrıca podyumda kıyafet taşımak demek kıyafetten anlamak anlamına da gelmiyor.

Gerek kırmızı halıda…

Kırmızı halı stili de podyumdaki ihtişamını aratmıyor.

Rosie Huntington-Whiteley kırmızı halıda her zaman dikkat çeken bir kadın. Olumlu anlamda elbette. Çünkü “kaliteli dekolte” kelimesinin anlamını biliyor. Dileğimiz bir an önce herkesin öğrenmesi… Yoksa daha çoook silikon göğüs, şişirilmiş popo, kısa ve kalın ama inadına gösterilmeye çalışan bacak göreceğiz.

Rosie hamileyken bile kırmızı halıdaki birçok kadından daha güzel giyinmedi mi?

Bir kadın hamileyken stilinden bu kadar mı ödün vermez? Üstelik aldığı kilolar da ona çok yakışmıştı. Hamileyken de bize görsel şölen yaşattı demeliyiz. Rosie Huntington-Whiteley hamiliği boyunca da oldukça bakımlıydı, ama stili kadar o ince topuklu ayakkabıların üzerinde duruşunun da hakkını vermeliyiz. Siz buna kolay kolay cesaret edebilir miydiniz?

Hamileliği boyunca egzersiz yapmayı hiç bırakmadığı için fit vücudu deforme olmadı, doğumdan sonra da vücudu eski formuna çok kolay döndü. İşte bunlar hep egzersiz arkadaşlar, umarız siz de en azından evde yapabileceğiniz egzersizlere başlamışsınızdır. Rosie gibi “personal trainer” olan, size egzersiz yaptıracak bir erkek kardeşe sahip olmayabilirsiniz belki ama kendinize sahipsiniz.

Aksesuar seçiminde de renkleri kullanmakta da oldukça başarılı. Bence en sevilesi yanı abartmaması. İllaki bir parçayı ön plana çıkartmaya çalışmaması ve giyimde, kombinde denge olayını çok iyi bilmesi. Hem sokak stilini hem podyum stilini kendine harika uyarlaması da ayrı bir yetenek.

Bu arada kendisinin olmazsa olmazı lip balm’lar. Lip balm ya da ruj sürmeden sokağa çıkmıyor. Makyaj çantasının olmazsa olmazı ise hem ruj hem allık olarak kullanılan çift fonksiyonlu ürünler ve pudra.

Gerek sokakta…

Ve muhteşem fit jean seçimleri

Rosie’nin stil tavsiyesi; her zaman vücut tipine ve kendi beden ölçüne göre giyinmek ve mutlaka giydiğin kıyafetin içinde rahat ve mutlu hissetmek. Belki de O’nun bu kadar güzel görünmesinin sebebi budur, sevdiğin kıyafeti giymenin verdiği mutluluk ve özgüven…

Rosie Huntington-Whiteley’nin stil ikonlarına gelecek olursak, Kate Moss ve Diane Kruger ilham aldığı iki güzel kadın. Zaten böyle zarif bir kadına başka kimler idol olabilirdi ki? Gardırobunda en sevdiği kıyafetler ise deri ve kot olanlar.

Siz bu baharda gardırobunuzu güncellediniz mi? Güncellemediyseniz size şöyle yardımcı olalım.

Bu resmi de buraya, çok sevdiğim için koyuyorum. Aşk sizi en çok güzel gösterecek olandır. Sevgiyle…