Aldatıldığından haberin var mı?

Bu yazı uzun gözlemlere ve sırlara dayanmaktadır. Üzgünüm ama aldatılıyorsunuz…

Aldatılmak hemen hemen her kadının kâbusu. Birbirinize çok aşık iki sevgili olmanız, uzun yıllardır köklü bir evliliğiniz falan olması hiçbir şey ifade etmiyor güzel kadınlar. Aldatılıyorsunuz. Evet, siz de bir aldatılan kadınsınız. Sizin de sıfatınız “aldatılan kadın” Fakat ilginç olan şu ki başta siz kendinizi aldatıyorsunuz, kocanız/sevgiliniz neden aldatmasın?

Belirttiğim gibi bu yazı kişisel gözlemlere dayanıyor, çoğunlukla da aldatılan konumda kadın var. Çoğunlukla dedim tabii ki her zaman değil. Bu nedenle yazıyı bu yönde ilerleteceğim.

Size aldatılan kadınların en genel özelliğini söyleyeyim. Aldatılacağını asla düşünmüyorlar, aldatıldığına asla inanmıyorlar. Fakat “ben asla aldatılmam” cümlesi koca bir balon, bir kandırmaca. O da biliyor aslında aldatıldığını ama kabullenmek istemiyor. Sanki inkâr etmeye devam ettiği sürece aldatılan kadın olmayacak. Oysaki çok iyi biliyorsunuz, kadınlar çok iyi bilir, çok iyi hisseder. Hisseder de kendini aldatmayı seçer.

Aldatılan kadın olmak, kadının kendini aldatmasıyla başlıyor.

Kadın kendini nasıl aldatır? Bahanelerini yazayım size, bahaneleri ve bunların gerçek anlamlarını.

Eşim/sevgilim şu an bir hata yapıyor. Çok yakında anlayacak ve bana dönecek.

Tabii ki dönecek sana, senin gibi aptalı nerede bulsun? Aldatılıyorsun, kabul ediyorsun, ses çıkarmıyorsun. Yemeğini, ütüsünü yapmaya devam ediyorsun. Ne diyelim? Boş vakitlerinde boynuzları parlatmayı ihmal etme, seninki elbet bu gönül eğlencesinden vazgeçecek çünkü yerine yenisini bulacak.

Aldatırsa aldatsın, nasıl olsa tapusu bende. (Evlilik cüzdanına güvenen kadın tipi)

Ya bu şey demek değil mi, ev bana ait olsun da ben kirada otururken içinde başkası otursa da olur. Ayrıca evlilik cüzdanına çok güvenen kadınlara çok enteresan bir bilgi vermek istiyorum. Adam sizi tek celsede boşar da öteki kadınla evlenirse bir evlilik cüzdanı da ona verecekler.

Erkektir yapar!

Bunu söyleyen en korkunç kadın tipidir, cahilliğin dibini görmüştür. Gündüz oturur, çekirdeğini çitlerken komşunun karısının nasıl yelloz olduğunu anlatır. Komşunun karısı yellozdur, dünyadaki bütün kadınlar yellozdur ama “aldatılan kadın” olmak onu dünyanın en namuslu kadını yapmıştır ayrıca bütün kadınların dedikodusunu yapma hakkı da vardır.

Bir de bunun öteki türlü versiyonu var.

Benim kocam asla yapmaz!

Çünkü onun kocası peygamber.

Benim kocam bana deli gibi aşık, gözü benden başkasını görmez!

Haklısın, hatta sokakta kadınlar onu süzüyor devamlı da seninki hiç yüz vermiyor. Bırakın artık bu kadar koca köylü olmayı ya..

Aman, benden iyisini bulursa yapsın!

Buna şuraya aldatılan iki kadının resmini koyarak cevap vermek istiyorum. Mesajı aldınız siz.

Halle Berry, Sienna Miller, ve daha niceleri “aldatılan kadın”

Şunu eklemeden geçersem hepinize haksızlık olur. Aldatıldığınızı siz nasıl içten içe biliyorsanız, çevreniz de gayet iyi biliyor. “Evliliğim mükemmel” numaralarına gerek yok, aile terapistlerine, psikolojik yardımlara gerek var. Aldatılmanın kaynağını bulmaya gerek var, çözüm üretmeye ve tamir etmeye gerek var. Tabii evliliği sürdürmek istediğinizi varsayıyorum. Çevrenizdeki insanlar size yardımcı olmaz. Olamaz değil, “olmaz” çünkü neden olsunlar? Düşündüğünüz gibi kimse sizin mutluluğunuzu düşünmüyor, onlar da size sadece bir başka “aldatılan kadın” olarak bakıyor.

Yazımın haftaya devam edecek, sevgiyle kalın… Haftaya bir de hikaye anlatacağım size

 

 

  • Site İçi Yorumlar
  • Aldatılma olgusu üzerine: Kendinizi aldatmayın -Bi' Bilenn1 sene önce
  • […] hafta “Aldatıldığından haberin var mı?”  adlı yazımda aldatılma hallerinden bahsetmiştim, bir de size bir hikâye anlatacağımı […]