Eugenia Loli ve onun muhteşem sanat eserleri

Atina’da doğan sanatçı Eugenia Loli, Yunanistan’ın kuzaybatısında büyüdü, bir süre dağlarda küçük bir köyde yaşadı.

Eugenia Loli

Yunanistan’da yaşarken, ekonomik yetersizlikler nedeniyle sanatçı olma isteğini bir kenara atarak teknoloji alanına girmeye karar verdi.

Eugenia Loli

Bilgisayar programcılığı eğitimi alan sanatçının, animasyon ve film yapımı ile birlikte hayatında yeni bir dönem başlamış oldu. Bu iki alanı birleştirerek ‘kolaj yapmaya başladı.’

Eugenia Loli

Eugenia Loli, yeni ve tamamen gerçeküstü bağlamlarda nesnelerin ve insanların görsel anlatımlarını yaratan çalışmalar yapıyor.

Eugenia Loli

Eugenia Loli yarattığı eserler üzerindeki vahşi ve düşündürücü dünyaların yanı sıra, çalışmalarında sanatlarıyla yaşamaya çalışan diğer sanatçılara karşı da şaşırmışlığını yansıtıyor.

Eugenia Loli

Eugenia Loli: Sanatın tam anlamıyla ticari hale geldiğinde sanatın gerçek değerini yitirdiğine inanıyorum. Size bir fiyat olduğu zaman nasıl olduğumu açıklamam gerekiyor; oxymoron. Sanat özgürce paylaşılmalı.

Eugenia Loli

“Kendi tarzınızı bulmak, aynı şeyi tekrar tekrar yapmak demek, işinizin ilk bakışta tanınması ve daha kolay satılması anlamına geliyor. Rönesans’ın patronları da, sanat eserini zenginliklerin simgeleri olarak kullanma niyetine sahip olsalar da, daha idealist niyetleri vardı: Eski dünyanın daha rafine bir tezahürü ve karanlığın üstesinden gelmek. Ancak günümüzde, modern patronlar ve galeriler, sanatçıların ruhunu ve özgürlüğünü, kalıplarını daha derinlerine bastırarak, hızlı bir şekilde para biriktirmek için kullanmaktadırlar.”

Eugenia Loli

Dada, pop art ve gerçeküstücülüğü bir araya getirerek koordine ediyor.

Eugenia Loli

Loli, Photoshop’u kullanıyor ve onu kullanmanın, onun sanat felsefesine sadık kalmasına izin verdiğini, çünkü daha sonra işlerini yüksek çözünürlüklerde ücretsiz olarak dağıtabildiğini belirtiyor.

Eugenia Loli

Sanatçının göze çarpan bazı eserleriyle sizleri baş başa bırakıyoruz.

Eugenia Loli

Eugenia Loli

Eugenia Loli

Eugenia Loli

Sanatçının instagram hesabı

  • Site İçi Yorumlar
  • Heo ji seon ve hayallerden gelen eserleri – Bi' Bilenn1 sene önce
  • […] “Eugenia Loli ve onun muhteşem sanat eserleri” adlı yazımızı okudunuz mu? […]