İstanbul Balmumu Heykel Müzesi

İstanbul Balmumu Heykel Müzesi Mecidiyeköy’de, Cevahir Alışveriş Merkezi’nin oyun katında yer alan bir balmumu heykeller müzesi.

İstanbul Balmumu Heykel Müzesi bilet fiyatları ne kadar?

Biletler öğrenciler için 15 TL, on kişiden kalabalık giden öğrenciler için 12 TL, yetişkinler için ise 25 TL. Her gün 10.00 – 22.00 saatleri arasında ziyarete açık. Online bilet ya da İstanbul Balmumu Heykel Müzesi girişinden bilet alabilirsiniz, tercihinize kalmış.

İstanbul Balmumu Heykel Müzesi içeriği, içeride kimlerin heykeli var?

İstanbul Balmumu Heykel Müzesi iki katlı, 70 adet heykeli barındırıyor. Ünlü insanlardan tarihi karakterlere, siyasilere, padişahlara kadar birçok karakterin heykeli var. Atatürk, Einstein, Nazım Hikmet, Zeki Müren,Farabi, İbni Sina, Cengiz Han, Atilla, Brad Pitt, Putin, Gorbaçov, Napolyon, Stalin, Leonardo da Vinci, Madonna, Hürrem Sultan bunlardan sadece birkaçı. Ayrıca bir güzel yönü de ücretsiz rehberlik hizmeti sunuyor olması. Birebir rehberlik hizmeti sunan tek balmumu heykel müzesi burası.

istanbul balmumu heykel müzesi

Fatih Sultan Mehmet – Leonardo da Vinci

Ben eserlere bayıldım. Rehberimize ekstra bayıldım. O kadar ilgili ve samimi ki. Müzedeki herkes hakkında tek tek bilgi verdi bize. Öğrenci grupları için sinevizyon eşliğinde de bir sunum yapılıyor üstelik.

Heykeller Rusya’da yapılıyormuş. Hepsi gerçekten çok güzel eserler, hele bazıları fazla fazla gerçekçi. Dostoyevski, Leonardo da Vinci, Fatih Sultan Mehmet, Timur ve Korkunç Ivan heykelleri aşırı detaylı ve gerçekçi. Zaten Timur heykeli ve Korkunç Ivan (Ivan Grozni) heykeli birebir cesetleri üzerinden ölçülendirilerek yapılmış. Bunların dışında Levent Kırca ve Haldun Dormen heykelleri de birebir kendileri kalıplandırılarak yapılmış.

Ne yazık ki ışıklandırma sebebiyle düzgün fotoğraflar çekemedim fakat ne gerek var ki? Gidip yerinde görmeniz daha güzel olmaz mı? Hem bilgi alırsınız hem de isterseniz rehber eşliğindeki tur bitince sultan, padişah kıyafetlerinden giyip fotoğraf çektirebilirsiniz.

istanbul balmumu heykel müzesi

Josef Stalin – Cengiz Han

İstanbul Balmumu Heykel Müzesi keyifli bir gün geçirmemi sağladı. Bir Madam Tussauds Müzesi mi? Hayır değil. Beklentinizi aşırı yükseltmeden giderseniz hayal kırıklığına uğramazsınız. Ama fiyat- performans açısından gayet gidilebilir, gününüzü güzel geçirebileceğiniz bir müze.

Tavsiye ediyor muyum? Evet. Tekrar gidecek miyim? Evet. Size de Bi’Önerimdir sevgili okurlar, gidin, görün.

İstanbul Balmumu Heykel Müzesi web sitesi için tıklayınız.

İstanbul Balmumu Heykel Müzesi Instagram adresi için tıklayınız.

Siz de sevdiğiniz mekanları bizimle paylaşın, belki oraları keşfederken karşılaşırız 🙂