Evde doğal cilt bakımı yapımı

Cildinize bakım yapmak çok zahmetli gibi görünse de aslında evde uygulayacağımız birkaç kolay tarif ile oldukça basitleştirebilirsiniz. Hava-su kirliliği ,stres ,sağlıksız beslenme ,hormonal değişimler gibi birçok etken cildimizi olumsuz yönde etkileyebiliyor. Bunların olumsuz etkilerini en az da indirmek biraz da bizim elimizde. Yani aslında günümüzde cilt bakımı lüks değil zorunlu bir ihtiyaç. Eğer siz de bana hak veriyorsanız evinizde uygulayabileceğiniz evde cilt bakımı ile birlikte tarifleri not almanızı öneririm.

Cilt bakımını ihmal etmemek, sağlıklı bir cildin olmazsa olmazı, evde cilt bakımı uygulaması yaparak cildinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olabilirsiniz.

Evde cilt bakımı nasıl yapılabilir?

 1. Öncelikle cildinizi temizleyerek başlamalısınız bunu en doğal yoldan yapmak istiyorsanız size kayısı sabununu öneririm. Çok hassas olmayan bütün cilt tiplerine gönül rahatlığıyla öneriyorum.
 2. Ciltteki siyah nokta temizliği ve ölü deriyi atmak için vazgeçilmez olan şey ise peeling. Gün içerisinde içtiğiniz bir sade kahvenin telvesi ile harika bir yapılabilir.
 3. Peeling ile arındırırılan gözenekleri tonikle sıkılaştırmak gereklidir. Bunu doğal yoldan yapmak istiyorsanız pamuğu soda ile ıslatıp cildinize tampon yaparak uygulayın.
  evde cilt bakımı nasıl yapılır?

  Tonikleme işlemini tampon yaparak uygulamak, bir bölgedeki iltihabı başka bir bölgeye sürüklememeyi sağlar.

 4. Cildinizi neme doyurun. Bir tatlı kaşığı bal, bir tatlı kaşığı zeytinyağı ve bir tatlı kaşığı limon suyunu karıştırıp yüzünüze uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Eğer cildiniz aşırı kuruysa limon suyunu kullanmayın.
 5. Evde mini cilt bakmanın son basamağı yüz masajı. Cildinize uygun yüz kremi ile yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırın. Cildiniz daha canlı ve dinç görünecektir.

Yazarımızın bir önceki Microblading nedir? Nasıl uygulanır? yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Yazarımızın Instagram adresine buradan ulaşabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar
 • Çilek cildinizin en yakın dostu olabilir! Çilekli cilt bakım önerileri – Bi' Bilenn1 sene önce
 • […] Yazarın bir önceki “evde doğal cilt bakımı yapımı” yazısına ulaşmak için tıklayınız […]