Kızlar Sahada siz neredesiniz?

Bu haftanın en renkli önerisini veriyoruz: Kızlar Sahada

‘’Biz kızlar sahadayız. İyi futbolla, tutkuyla, çok eğlenerek, hakeminden antrenörüne kadının sahaya çıkabileceğini, bu oyunun farklı oynanabileceğini göstermeye geldik.’’ sloganıyla Kızlar Sahada.

Kızlar Sahada, Türkiye’nin alanında en yüksek katılımla gerçekleşen ve gelenekselleşmiş ilk özel kadınlar futbol turnuvası. Etkinlikte birçok kadın yarışmacı dörderli takımlar halinde 10 dakikalık maçlar yapıyor. Turnuva kategorileri ise şöyle:

Lise öğrencisi genç kızların katıldığı Gençlik Kupası

Uzun süre oynayarak deneyim kazanmak isteyenler için Kızlar Sahada Lig

Deneyim ve sosyal sorumluluk için şirketlerin katıldığı İstanbul Kupası Kurumsal Kupa

Takımını kur gel kategorisi

Kızlar Sahada sadece eğlenmek için yapılan bir organizasyon değil.

kızlar sahada

Proje ile gelen gelir sosyal sorumluluk projelerine harcanıyor. Bu senenin geliri AÇEV Baba Destek Programı’na bağışlanacak.

Geçtiğimiz yıllarda ise bağış yapılan kurumlar şöyle:

2017’de seyirci geliri AÇEV ve Boğaziçi Üniversitesi’ne aktarıldı.

2016’da AÇEV Baba Destek Programı’na destek verirken bir yandan da İTÜ Kadın Araştırmaları ve Uygulama Merkezi’nin de aracılığıyla İTÜ’lü genç kadınlara da burs imkanı sağlandı.

2015’te Kızlar Sahada’nın tüm seyirci gelirleri AÇEV’in Baba Destek Projesine aktarıldı. Bu projeyle babalar cinsiyet eşitliği ve diğer tüm konularda çocuklarına nasıl davranmaları ve onlarla nasıl iletişim kurmaları gerektiği konusunda 13 haftalık bir eğitim alıyorlar.

2013 ve 2014 senelerinin geliri ise Toplum Gönüllüleri Vakfı’na verildi.

Futbol ödülleri dışında farklı  kategorilerde de ödüller veriliyor.

kızlar sahada

Bağış Özel Ödülü, En Yaratıcı Pankart Ödülü,İyi Futbol Taraftar Ödülü, İyi Futbol Kraliçesi Ödülü gibi eğlenceli kategorileri de var.

Sizler de  eğlenmek, dayanışmaya destek vermek, takım oyunlarının heyecanına ortak olmak isterseniz bu haftasonu yapılacak olan grup maçlarına katılabilirsiniz.

Biletler: biletix

Proje  ile ilgili daha fazla detay isterseniz  kizlarsahada.com ’u  ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kadın futbolu