İnsanlık Suçu dizisi final mi yapacak?

İnsanlık Suçu dizisi final yapacak. Neden mi? Çünkü izlenmekle izlenmemek arasında bir sürüncemede.

Kanal D belki de en kötü dizi sezonunu yaşıyor. Aralarında Gülizar, Kızlarım İçin, Ver Elini Aşk, Tutsak, Dostlar Mahallesi, Sevda’nın Bahçesi, Hayati ve Diğerleri, Mehmed Bir Cihan Fatihi gibi dizilerin olduğu uzunca bir liste var, Eylül döneminden bu yana Kanal D’nin yüzünü güldüremeyen diziler listesi.

Çok yakında İnsanlık Suçu dizisi de bu listeye girecek ne yazık ki.

insanlık suçu

Başrollerini Ahmet Mümtaz Taylan, Kaan Yıldırım ve Gizem Karaca’nın paylaştığı İnsanlık Suçu dizisi Kanal D ekranlarında cumartesi akşamları izleyicisiyle buluşuyor.

Dizi 4. Bölümden sonra yazar değiştirmişti, 5. Bölümden sonra da yönetmen değiştirdi.

Şu an yayından kalkması halinde Kanal D’nin cumartesi akşamına koyacak bir alternatif dizisi yok, hala yayında kalabilmesinde bu da etkili.

İnsanlık Suçu dizisi neden tutmadı?

Çünkü fakir doğup sonradan zengin olup zenginleşirken tanıştığı, muhtemelen de zengin ailenin bir akrabası/aile dostu olan kişiye aşık olunan senaryolardan bıktık usandık, kusacağız. Hiç mi orijinal bir fikriniz yok be kardeşim? 3-5 tane orijinal dizi var, gerisi ya yabancı dizilerden uyarlama ya da klişe bir senaryonun 85. versiyonu. Vallahi bıktık aynı konuyu farklı oyuncularla izlemekten.

Ayrıca güzellik eşittir iyi oyunculuk diye bir şey yok, şunu anlamadınız gitti!

insanlık suçu

Gizem Karaca Miss Turkey 2011 2.si olabilir, ama oyuncu değil. Oyunculuğun yakınından bile geçmiyor. Oynadığı tutmayan dizileri şöyle sıralayayım:

  • Adını Feriha Koydum: Emir’in Yolu
  • Eve Düşen Yıldırım
  • İstanbul Sokakları
  • Benim Hala Umudum Var
  • İçimdeki Fırtına

Bunlar bildiklerim, hatırladıklarım. Gizem Karaca role girmekten, karakterini yaşatmaktan çok uzak. Ağlarken sahte ağlıyor, gözlerinde hep bir puslu bakış. Gencecik bir kadın, yapabileceği birçok meslek varken inatla yapamadığını seçiyor.

Peki bu başarısızlığını sadece izleyici mi fark ediyor? Role başka hiç kimseyi bulamıyor musunuz, sizi Gizem Karaca’yı seçmeye iten şey nedir?

Bu şartlar altında çok tutunamayacak bir dizi. Umarız Kanal D onu yeniden zirveye taşıyacak bir senaryo ile izleyiciden tam not alır.

Yetkililere notumdur, benim ahım tutmuş olabilir. O Poyraz Karayel öyle bitmemeliydi, hatta bitmemeliydi de.

Sevgilerle

 

Şahsiyet dizisi ekran tahlilini okumak için tıklayınız.