6 yoga eğitmeni ve evren ile kurdukları bağ

 Yoga eğitmenleri evren ile nasıl konuşuyor?

Bugünlerde, niyet belirleme, rehberlik için yüksek bir güç isteme ve doğru yolda olduğumuzu gösterme yolunda işaretler arayarak arzularımızı gerçekleştirme adına birçok metod ve konuşma var. Bu metodlar evren ile konuşma gücüne sahip olmanın yolları ile ilgili birçok içerikle dolu. Bu bilgi yoğunluğunda nerede veya nasıl başlayacağını bilmek zor. Biz de size 6 yoga eğitmeninin nasıl dua ettiklerini, hayatlarında isteklerini nasıl ortaya koyduklarını ve evrenle konuşmalarını derledik.

Meghan Rabbitt

Onun pratiği:  Oturduğum an, Mahamrityunjaya Mantra’yı kendime, sessizce, içime zikrediyorum. Meditasyondan önce asana ve pranayama uygulamasından sonra bu şifa mantralarını okuyorum. Zihnimi temizler, bedenimi besler aynı zamanda ruhumu yumuşatır ve güçlendirir.

Sonuç: Oturduğumda ayrı bir sakinlik beni yıkar, gün boyunca beni taşır ve hem beklenen hem de beklenmedik durumları yönetmeme yardımcı olur. Daha az duygusal kargaşa olur, zihnimde. Neyin ilgime ihtiyacı olduğunu ve nerede çekilebileceğimi görebiliyorum. On yıl önce,  ruhsal  uygulamalara  ilk kez başladığımda, bu kadar basit olacağına dair bir fikrim yoktu. Bu kısa pratiğe öncelik verdiğimde, her şey paylaşılamayacak bir vibrasyonla dolup taştı.Neyi paylaşmak istediğime, nasıl hizmet etmek istediğime ve ne zaman geri adım atıp tekrar dinlemem gerektiğine işaret verildiğini hissediyorum.

evren

Eoin Finn

Onun pratiği: Doğada sessiz bir yer bularak ya da kapalı bir alanda bir doğa tapınağı yaratarak  kutsal bir alan yaratmaya çalışıyorum. Rahat bir oturuş pozisyonu buluyorum, ruhsal gücümün evrene erişebilmesini ve gökyüzünün gökyüzüne ulaşmasını istiyorum.

Dua için tekniğim vücudumu bir insan antenine dönüştürmek. Gerilim, stres ve endişe sinyali engeller, bu yüzden ilk işim bu sıkılığın dışına taşınmaktır. Nefes bunun için harika bir barometre. Sırtımda, karnımda, omuzlarında veya çenemde sıkışma varsa, derin nefes aldığımda, bu yerler hareket etmeyecek. Çene ve boğaz çakramın açık olduğundan emin olurum. Beynimi bir hamakta gevşetir ve gözlerimin yumuşamasına izin veririm. Bu, vücuttaki huzur hissini bulmama yardımcı olur.

Ardından kalp çakra alanımı ayarlıyorum. Acı çeken insanlar ya da hayvanlar hakkında düşünüyorum. İyileştiklerini hayal edip olumlu düşünceleri gönderiyorum ve onlara bakıldığını hayal ediyorum. Bu, şefkat ve ara bağlantı hissi yaratır. Acele etmeden bir süre burada kalıyorum. “Bende çatlaklar var ve ışık içeri giriyor’’ cümlesini hatırlamak önemlidir. Bunu kendime hatırlatıyorum, bununla yarattığım ilk huzur hissi çok önemli.

Ellerimi kalbime  getiriyorum ve evrenle konuşuyorum. Ara sıra rehberlik veya yardım isteyen cümleler kuruyorum. Diğer zamanlarda minnettarlığımı ifade ederim. Bazen tamamen sözcüksüz bir süreçtir; sadece zamansızlık ve ışık var.

Sonuçlar: Bunu yaptığımda, insan formunu yitiriyorum ve sevgiye bürünüyorum.

evren

Kat Fowler

Onun pratiği: Evrenle konuşma şeklim, konuşma ve dinleme, sorma ve alma olan iki yönlü bir diyalog.

Kendimi yorgun hissettiğimde dua etmeyi seviyorum. Omuzlarımdaki her şeyin ağırlığını hissettiğimde ve hepsine dikkat çekmek için yeterli enerjiye, zamana veya güce sahip olmadığımı hissettiğim anlardır,yorgun hissettiğim anlar. Duayı,  kaynağa(Tanrı, evren, daha yüksek bir güç) bağlamanın bir yolu olarak kullanırım ve aradığım öz niteliklerin veya niteliklerin bazılarını; lütuf ve inançla birlikte her şeyin gerektiği gibi çalışacağını istemek için kullanırım.

Hayatımdaki her şeyi bir işaret olarak görüyorum ve hayattaki tüm bu küçük anlarda daha büyük bir mesajı görüyorum ( her yerde yinelenen sayıları gördüğünüzde (buna “melek sayıları” denir) veya bir tüyün önünüze düştüğünde ya da bir kitabı, cümlenin tam olarak duymanız gereken şeyi söyleyeceği rastgele bir sayfaya açtığınızda… )

Sonuçlar: Tüm bu “işaretler” ya da daha yüksek bir güçten eşzamanlı iletişim (evren, ruhsal rehberleriniz, melekleriniz, atalarınız… neye inanırsanız ) size nasıl bir ışık dürtüsü ya da ne yaptığınızı bildirir. Doğru yöne doğru gidip gelemediğinizde, bu rehberlik işaretleri her zaman oradadır ve açıklık derecenize ve onları algılayabilme bilincine bağlıdır.

evren

Chrissy Carter

Onun pratiği: Birçok açıdan, hayatım boyunca istediğimi görselleştirmek her zaman kolaylık olmuştur. Ben bir hayalciyim; zaten aklımda ne istediğimi, sanki bir gerçekmiş gibi görebiliyorum. Kendimi, sakin, günlük anlarda, bir yürüyüşte, sabah kahvesini yudumlarken, geceleri yatakta uzanırken, niyetim üzerinde meditasyon yaparken buluyorum. Zorlayıcı bulduğum inanç uygulamasıdır. Hayatın benim için farklı bir planı olduğu ya da umutsuzca istediğim şeyin imkansız olduğu ya da kalbimin kırıldığını kabul ettiğim zaman, teslimiyet cesaretini istiyorum.

Farklı şekillerde dua ediyorum. Bazen sunağımın önünde oturuyorum, bir mum yakıp  Tanrı’dan yardım istiyorum. Bazen kız kardeşim veya en yakın arkadaşlarımdan biri gibi güvenilir bir kaynak ararım. Diğer zamanlarda yemek pişirmek veya yazmak gibi yaratıcı bir ritüele dönüşürüm.

Sonuçlar: Bana göre, bunların hepsi dua biçimleridir, çünkü bana duygularımla çalışmamda yardımcı olurlar, berraklık ve huzur bulurlar.

evren

Ty Landrum

Onun pratiği: Bazı şeyleri hayatımın içine sokmak için daha yüksek güçlere dua ettiğim  bir zaman vardı. Ama bu şeyler asla gerçekleşmedi. Ve arzularımı ne kadar çok ileri sürdüysem, kendime bakmayı istediğim gizli güçlerden daha çok uzaklaştım. Yıllarca devam eden kafa karışıklığından sonra, sadece gitmesine izin verdim.

Teslim olayı içimde belli bir alan açtı. O alanı hayallerle doldurmak yerine, onu açık tuttum. Nefes almasına izin verdim. İzlediğim gibi, bazı şaşırtıcı şeyler olmaya başladı. Hayatım dramatik ve beklenmedik şekillerde değişti ve o giderken nereye gittiğimi sorgulamadan onunla  birlikte gittim. Birkaç yıl sonra, kendimi parlak ve bol bir hayatla buldum. Etrafa baktım ve ilk başta istediğim her şeyi verdiğini fark ettim – aşk, amaç, anlam – ama hayal ettiğim form gibi bir şeyde değil. Kesinlikle bir rüya gördüm, ama bu benim hayalim değildi. Ve bunun için çok minnettardım. Çünkü yaşadığım rüya, kendim için hayal ettiğimden daha iyi.

Hayatımdaki en iyi şeylerin bana, cömertçe, ve kendi isteklerime cevap vermem için bana verildiğini gördüm

Sonuçlar: Şimdi, yoga pratiğim, duyularımın her zaman verildiği hediyeye açılması ve hediyenin alabileceği sonsuz çeşitliliğin hayretle izlenmesi ile ilgilidir.

evren

Karly Treacy

Onun pratiği: Ben meditasyon ya da dua etmek için en doğru duruşa ya da yere sahip olmanız gerektiğini düşünen bir insan değilim. Her yerde sessizce oturabileceğimize inanıyorum. Arabamda, duşta Tanrı ya da ilahi rehberlerim ile konuşuyorum, herhalde kendimle konuşmaya kulak misafiri olmayacağım! Bu tezahürün kendimiz ve ruh rehberlerimizle bir işbirliği olduğuna inanıyorum. Eğer bir şey arzuluyorsam, rehberlerimle konuştuğum gibi, onun Tanrı’nın hakikati olmasını ve varlığımın en yüksek yararına ya da hiç olmamasını rica ediyorum.

Sonuçlar: Bazı günlerde ihtiyacım olan bilgileri tam olarak aldım bazı günlerde hiçbir şey alamadım. Her iki şekilde de, bu sürece güveniyorum.

Kaynak: 

yogajournal