Uzak durmanız gereken erkek tipleri

Elbette gönül bu, ota da konar türlü türlü insana da… Fakat bazen bazı erkek tipleri ile ilişkinizin nasıl gideceği az çok bellidir. Bazı karakterler baştan size ipuçları verir birlikte nasıl bir hayat yaşayacağınıza dair. Kendinizi yormamak için bu ipuçlarını erken yakalamakta, vaktinizi boşa harcamamakta fayda var.

Uzak durmanız gereken erkek tipleri

“Acıktın mı? Tamam ya şurdan bi simit alırız. Bozuğun var mıydı?”

Cimri erkek tipi

erkek tipleri

Cimri ile tutumlu aynı şey değildir, bu ayrımın farkında varın ve cimri bir erkeği “ay o çok tutumlu aslında” diye sevimlileştirmeye çalışmayın. Birlikte bir mekâna gittiğinizde size en ucuz şeyi sipariş ettirmeye hatta mümkünse hiçbir şey sipariş ettirmemeye çalışıyorsa, devamlı hesabı size ya da başkalarına yıkmaya kalkıyorsa, bunu başaramadığında ise sadece kendi hesabını ödemeyi kendine kar sayıyorsa o erkek cimridir. Her zaman herkesin parası olmak zorunda değil, fakat birinin sizi ısrarla bir yere davet edip size hesabı kitlemeye çalışması da hoş değil. Ayrıca cimri insanlar bunu yaptığı zaman kendini kar etmiş sayıyor, sizden kar ettiğini düşünüyor ayol daha ne olsun?

“Adam(!) gibi giyin adamı katil etme, 9 dedim mi evdesin ona göre!”

Müdahaleci erkek tipi

erkek tipleri

Aslında önce kadınların şunu fark etmesi gerek: “Ben yetişkin bir bireyim ve ne giyeceğime, nereye gideceğime, eve kaçta döneceğime kendim karar verebilecek akla sahibim.” Müdahaleci erkekten uzak durun, seven insan kıskanır ve karışır algısı tamamen yalan. Etek boyunuza karışan erkek sizi o eteğe göre değerlendiren erkektir. Mini etek giyen kadın yolludur o nedenle benim sevgilim mini etek giyemez diye bir düşüncesi vardır mercimek beyninde. Sahi, sizin ne olduğunuza etek boyunuz mu karar veriyor?
Ayrıca bu adam siz ses çıkarmadıkça daha fazla müdahale etmeye başlayacak. Kiminle konuştunuz, kaç saat konuştunuz bunlar onun için hep birer sorun olacak.

“Annem çok kızacak!”

Çok anneci erkek tipi

“Aşkım Anneler Günü’nde anneme giderken ne alalım?”, “canım o elbiseyi annem hoş karşılamaz”, “hayatım annemi ara da bir halini hatrını sor. Senin annen mi? Müsait oldum mu ararım yaa..” “Yemeğe çıkalım mı bebeğim? Dur annemi de çağırayım.”, “Bunu mesleği seçmezsem annem mutsuz olur.”
Bu cümleleri sarf eden erkeği annesiyle baş başa bırakın, bir ömür mutlu mesut yaşasınlar. Anne kuzusu erkekler annelerinin sözünden asla çıkamaz, kendi başına bir birey olamaz. Böyle bir erkeğe aşıksanız 3 kişilik bir ilişki yaşayacağınızı bilin.

“Sen o benzin alırken kolay gelsin dediğin pompacıyla git yemeğe”

Trip atan erkek tipi

Trip atan kadın versiyonu bile yeterince zor ve gereksizken erkeğine gerek var mı? Yetişkin bir bireyin beyninde ve hayatında “trip” kavramına yer var mıdır sizce? Trip yapan erkeği en yakın lisenin önünde bırakıp hayatınıza devam edin lütfen. Hayatınızın baharında naz çekecek değilsiniz.
Erkek tipleri listesi uzar gider ama biz en tehlikelilerini derlemeye çalıştık. Siz siz olun sizi tüketen erkeklere hayatınızda yer vermeyin.