Büyük İhanet programı ve çıkarmanız gereken dersler

Büyük İhanet TLC adlı kanalda yayınlanan, yaşanan ihanetleri ve sonuçlarını konu alan bir program. Bu programda ihaneti aldatandan, adatılandan ve ilişkideki üçüncü şahıstan dinliyorsunuz. İhanetin nasıl başladığı, insanların neden birbirini aldattığı, ihanetlerin nasıl gün yüzüne çıktığı, ilişkilerin nasıl sonlandığı ve en sonunda da insanların şu an nerede ne yapıyor oldukları kayda alınıyor. Bir yandan da canlandırmalar ile ihanetin gidişatını izliyorsunuz.

Günümüzde de güvensiz ilişkiler ve ihanet ortamı yoğun olunca programı uzun süre takibe aldık ve bazı genellemeler elde ettik. İlişkiler neden biter? İnsanlar birbirini neden aldatır? Büyük İhanet programının bize öğrettiklerini sizinle paylaşacağız.

Elbette bunlar birine ihanet etmek için geçerli sebepler değil, ihaneti haklı kılacak hiçbir neden olamaz. Bu maddeler yalnızca size neyin yanlış gittiği konusunda ipucu verebilecek maddeler, bazı şeyleri değiştirerek aldatmaktan da aldatılmaktan da korunabilirsiniz.

Gelelim Büyük İhanet programından çıkarmamız gereken derslere

Rutin, insanları heyecan aramaya iter

büyük ihanet

Eve her gün aynı saatte gelip aynı saatte yemek yiyip aynı saatte uyumak, sürekli aynı şeyleri yapmak bir düzen değil rutindir. Her insan hayatında farklılıklar arar, bu noktada iş size düşüyor. Eşiniz değişikliği sizde mi bulacak dışarıda mı? Bir gün işten erken gelip ona farklı bir yemek hazırlayabilirsiniz, farklı bir kıyafet giyebilirsiniz ya da farklı bir saç kesimi yaptırabilirsiniz. En ufak bir değişiklik bile ilişkinizi canlandırır.

Eşinizle uzun zaman ilgilenmezseniz araya soğukluk girer

Sizin ilgilenmediğiniz bir şeyle başkası ilgilenir… Keşke öyle olmasa ama öyle. İşten çok yorgun geliyor olabilirsiniz ama bu eşinize “günün nasıl geçti?” demenize engel değil. İnsanlar ilgiye muhtaç varlıklardır, hayatın koşturmacasına kendinizi çok kaptırmayın ve eşinizin değerini bilin. Yoksa değer gördüğü yere gidecektir.

Hiçbir heyecan yuva yıkmaya değmez

Bu madde eşini aldatanlar için, evlilik rutine bindi diye eşinizi aldatmalı mısınız gerçekten? Bu rutinde sizin de payınız yok mu? Ya eşiniz de bu rutinden sıkıldıysa ve o da sizi aldatmak isterse? Eğer ilişkinizde bir şeylerin eksik olduğunu ya da yanlış gittiğini düşünüyorsanız bunu değiştirmek için harekete geçin, en azından bu durumu eşinizle konuşun.

Gerçekler er geç gün yüzüne çıkar

büyük ihanet

Bir kaçamak yaptığınız zaman bunu dünyanın sonuna kadar yapabileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Yıllarca ofisinizi ziyarete gelmeyen eşiniz tam da siz sevgilinizle öpüşürken geliverir. Patrona hasta olduğunuzu söyleyip sevgilinizle buluşursunuz ama sekreterinizin evinizi arayıp sizi soracağı tutar. Sizi hiç kimsenin görmeyeceğini düşündüğünüz bir muhitte karşınıza eşinizin en yakın arkadaşı çıkar. İster tesadüf deyin ister evrenin bir oyunu, aldatmanız bir gün öğrenilecek. Kendinize bu utancı yaşatmak istiyor musunuz?

İnsanlar daima evde onu bekleyene dönerler

Bu madde de ilişkilerdeki üçüncü şahıslar için, çıkın aradan! Bu programdaki aldatmaların yaklaşık %75’i aldatan ve aldatılanın barışması ile sonlandı, dışarıda da bu iş böyledir. Kimse sizinle heyecan yaşarken eşini bırakıp size koşmaz zaten koşarsa bu kez siz de heyecan olmaktan çıkarsınız ve yeni heyecanlar arar. Bir insanın eşini aldatması ondan ayrılmak istediğini göstermez, ayrılmak istese zaten ayrılırdı. Her zaman üçüncü kişi olacağınızı ve insanların sizi düşman edineceğini bilin. Siz olsanız kendinize düşman olmaz mısınız?

Büyük İhanet programının Türkçe dublajlı bölümlerini izlemek için tıklayınız

Ağır Yaşamlar programına katılan 5 hastanın öncesi-sonrası fotoğrafları ve çıkarmanız gereken dersler