Kalbimin Sultanı: Yeni bir dönem romantik komedisi

Biliyorsunuz, Muhteşem Yüzyıl’dan sonra bir Osmanlı dizisi furyasıdır aldı yürüdü. Aldı yürüdüden kastım başarılı yürümesi değil, yayına girmesi elbette. Kalbimin Sultanı dizisi de bu furyaya yeni ekleneceklerden. Yayın hayatına başlamadan bir değerlendirme yapmak istedim, bakalım on üzerinden kaç vereceğiz yayında kalma olasılığına.

kalbimin sultanı dizisi

Ali Ersan Duru nam-ı diğer Sultan Mahmud

Kalbimin Sultanı dizisi Star TV’de yayın hayatına başlayacak. Başrollerinde Ali Ersan Duru (Sultan Mahmud) ve Aleksandra Nikiforova (Anna) yer alıyor. Onların dışında da Emel Çölgezen, Sadi Celil Cengiz, Beste Kökdemir, Tansel Öngel gibi isimler yer alıyor projede. Senaryo ise Özlem İnci Hekimoğlu, Nil Güleç Ünsal ve Atilla Ünsal imzası taşıyor.

kalbimin sultanı dizisi

Aleksandra Nikiforova namı-ı diğer Anna

Ali Ersan Duru’yu Şahane Damat, Bugünün Saraylısı ve Hayat Devam Ediyor dizilerinden hatırlayabilirsiniz. Aleksandra Nikiforova ise ülkemizde ilk kez bir dizide rol alacak. Umarım bu dizi onun parlayacağı dizi olur.

Konusuna gelecek olursak, tam bir klişe. Evet kadın güzel adam yakışıklı, ona laf yok. Zaten bütün dizilerde güzel kadın yakışıklı adam baş roller var çünkü sadece onlar büyük aşk yaşayabiliyor, neyse. Olay kısaca şu; başroldeki güzel kadının bir şekilde saraya yolu düşüyor, Rus olduğu için kendi tarafı ondan ajanlık yapmasını beklerken kendisi Osmanlı Padişahı ile aşk yaşamaya başlıyor. Sonrasında aşk yaşarken padişah kadının ajanlık yaptığını öğrenecektir, tam affedip birlikte olacaklarken araya başkaları girecektir… Çünkü bolca izledik biz bu senaryoları.

kalbimin sultanı

Bu erkeklerin önünde düşen, devrilen, yıkılan kadın sahnelerinin de sevimli olmadığını anlasalar keşke senaristler

Kalbimin Sultanı : Cihanı Saran Bir Aşk Masalı

Dizinin mottosu “Cihanı Saran Bir Aşk Masalı.” Son dönem tutmayan dönem dizilerinden gözleri korkmuş olacak ki aşk ve komedi ögelerini ön planda tutmuşlar. Zaten milletçe severiz aşk hikayelerini, bilirsiniz.

Yayına girip tutmayan dönem dizisi de az değil. Tutmayan diziler ve dizisi tutmayan oyuncular dosyamızı şöyle bırakayım. En son Kenan İmirzalıoğlu’nun “Mehmet Bir Cihan Fatihi” dizisi büyük bir hüsrana uğramıştı. Bu atmosferde Kalbimin Sultanı bir ölü doğum mu yoksa tutunabilir bir dizi mi, göreceğiz. Benim tutunma olasılığına verdiğim puan 10 üzerinden 3. O da oyunculuğunu beğendiğim Ali Ersan Duru için.

Dizinin fragmanını da şöyle bırakayım: tık tık