Yüz şekline uygun kaş modelleri

Kaşlarımız yüz ifademizi belirleyen en önemli unsurlardan birdir. Kaş şekli de bu yüzden büyük önem taşır. Kaş tasarımında altın oran nedir, ölçü neye göre belirlenir ve yüz şekline uygun kaş modelleri nelerdir?

Kaşta altın oran kişinin göz yapısı ve yüz yapısına göre belirlenmektedir. Gözün bitiş noktasında kaş bitmek zorundadır ve başladığı noktada başlamak zorundadır. Kavisler her zaman gözümüzün göz bebeğinin bittiği noktada olmalıdır.

Yüz Şekline Uygun Kaş Modelleri

Yuvarlak yüze sahip olanların, elmacık kemikleri yüzlerinin en geniş bölümü olmakla birlikte yüzün uzunluğu ve genişliği aynıdır. Yuvarlak yüzlü olanların yüzlerini daha uzun gösterecek ve hatları daha keskinleştirecek etkilere ihtiyaçları vardır.Bu yüzden, keskin kavisleri olan kaş modelleri, yuvarlak yüz yapısına sahip olanlar için idealdir.Kaş kavisinin mümkün olduğunca keskin ve yüksek olması yüzün olduğundan uzun görünmesini sağlayacaktır.
kaş modelleri
Yuvarlak yüz şekline sahip olanların aksine, uzun yüz tipine sahip olanlar, yüzlerinin uzunluğunu bir miktar gizlemek durumundadırlar.İşte bu yüzden, uzun yüz şekline sahip olanlar, kavisli kaş modellerinden mümkün
olduğunca uzak durmalılar. Kavisli kaşlar yüzünüzün şeklini ortaya çıkaracağı için düz, hatta mümkünse kavissiz kaş modellerini tercih etmeniz daha doğru olabilir.
kaş modelleri
Kare yüz yapısına sahip olanların oldukça keskin yüz hatları vardır ve bu sebepten dolayı sert bir ifadeleri bulunmaktadır.Bu yüzden keskin olan yüz hatlarını yumuşatacak kaş yapısına ihtiyaçları vardır.Kare yüz şeklinize en uygun kaş modeli keskin olmayan, kaşlarınızın bitiş noktasına yakın, yuvarlak kavis verilmiş kaşlardır.
kaş modelleri
Ters üçgen yüz tipi olarak da bilinen bu yüz tipinin alın bölgesi daha geniş ve ince dar bir çene yapısı
bulunmaktadır. Bu yüzden geniş alın yapısını ve keskin çeneyi dengeleyecek kaş modeline ihtiyaçları
vardır. Kalınlaştırılmış, yay kaş tipine benzer, kavisi yumuşatılmış kaş modelleri oldukça idealdir.
kaş modelleri
Oval yüz şekline sahip olanlar için, her kaş tipinin yakışacağı söylenebilir. Yine, fazla incelmemiş, doğal kalınlığında bırakılan kaşlar en idealidir.
kaş modelleri
Son olarak emin olmadığınız tek bir kaşı bile almamanızı öneririm. Uzman olmayan kişilere de kaşlarınızı asla teslim etmeyin.