2018 gelin makyajı trendleri

2018 yılı gelin makyajı önerileri

Gelin makyajınıza  başlamadan önce cildinizi güzelce temizlemelisiniz. Cilt tipinize uygun bir peeling ve yüz temizleyiciyle işe başlayın. Pürüzsüz bir ciltte makyaj daha güzel duracaktır. Yüz temizliğiniz bittikten sonra cilt tipinizi dengeleyen bir nemlendirici kullanmak gelin makyajınız için de ideal bir alt yapı oluşturacak.

Gelin makyajı 2018 yılında daha renkli ve dinamik görünümlerden oluşuyor. Bu yıl klasik gelin makyajlarındaki kahverengi tonları yerine mürdüm ve şeftali renkleri ön plana çıkıyor. Gelin makyajında ilk olarak dikkat çeken detay ise göz makyajı oluyor. Göz makyajının iddialı görünmesi için ışıltılı farları kullanabilir.

2018 yılında yaz gelini oluyorsan mutlaka renkli bir makyaj yapmanı önerebilirim.  Pastel pembe, mavi veya mor gibi canlı renkler 2018 makyaj trendleri arasında yer alıyor. Dudaklarında ise koyu pembe veya kırmızı tonlarını tercih edebilirsin.

Eğer gözlerini ön plana çıkarmak istiyorsan dumanlı göz makyajını düşünebilirsin. Gelin makyajı denildiğinde porselen ten makyajı da ön plana çıkıyor. Düğününde cildinin kusursuz görünmesi için fondötenin üzerine transparan pudra sürerek porselen görünümü yaratabilirsin.

Estetisyen Ebru Özovalı