Feng Shui, yaşam enerjisini yönetmek ve “madeinfengshui”

Feng Shui kelimesi illaki kulağınıza çalınmıştır, peki ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Feng Shui felsefesinin danışmanlığını yapan Banu Olcay Akkirpik, bu felsefeyi ve verdiği hizmetleri bizimle paylaştı.

Ben, Banu Olcay Akkiprik ve ortağım Bahar Pardorekes 2013 senesinden beri “madeinfengshui” kimliği altında ev ve işyerlerine, profesyonel Feng Shui danışmanlık hizmeti veriyoruz. Her ikimizde Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun olduk. Yüksek Lisans eğitimlerimizi de tamamladıktan sonra ortak olarak mimarlık ofisimizi kurduk. 2013 senesine mekan uygulamalarımıza nasıl daha fazla bir şeyler katabiliriz diye araştırırken bu öğreti ile tanıştık.

Feng Shui nedir?

” Feng Shui, doğada var olan yaşam enerjisini doğru yönlendirmenin yöntemlerini gösteren bir Çin öğretisidir. Günümüz bilim adamların da inandığı “her şeyin bir enerjiye sahip olduğu” tezini daha farklı şekilde ele alarak yaşam enerjisini dengeleyerek bize mutluluk, sağlık, zenginlik, başarı getirmeyi amaç edinir.

Feng Shui, hayatımızın akışı ile harmoni yakalamamıza olanak sağlar. Hayatımızın, ilişkiler, sağlık, kariyer ve para gibi farklı yönlerini destekleyerek, sağlıklı ve bereketli enerjileri yükseltir. Bu da bizim yaşam kalitemizi arttırarak, hayatta en önemli şeylerden biri olan iç huzurumuzu bulmamızda anahtar rol oynar. Bu öğreti ile yaşadığımız mekânların enerji haritalarını çıkarıp, hayatımızın farklı yönlerini nasıl etkilediğini anladığımız zaman, daha bilinçli seçimler yapabiliriz. Kendimiz ve ailemiz için doğru bir yaşam seçebilir, kullanılacak mekânlara doğru fonksiyonları verebilir, dekorasyonda kullanılacak renkleri, objeleri belirleyebilir ve içinde yaşayan kişileri de mekânlar ile uyumlu hale getirebiliriz. “

www.madeinfengshui.com

Madeinfengshui Facebook adresine ulaşmak için tıklayınız.

Madeinfengshui Instagram adresine ulaşmak için tıklayınız.

Banu Olcay Akkirpik’e banu@madeinfengshui.com adresinden ulaşabilir, hizmetler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Anasayfaya dönmek için tıklayınız.