Argan yağı ve saça faydaları

A

– Saç tellerini güçlendirerek hızlı uzamasını sağlar.

– Saç derisinin ihtiyacı olan nemi karşılar.

– Saçları ısıya karşı korur ve kırılmaları önler.

– Saç uçlarını kökten uca besler.

Saçın karışmasını engelleyerek, tararken kolaylık sağlar.

– Saçın kolay şekil almasını sağlar.

– Saçın mat görünümünü ortadan kaldırarak canlı ve parlak görünmesini sağlar.

– Kırılan saç tellerini onarır.

Argan yağını temiz saça uygulamak gerekir. Temiz olan saçın kökleri açık olur ve emilimi daha iyi sağlar.  Saç derinizin tamamen ıslanacağı kadar argan yağı uygulayın. Yavaş yavaş masaj yaparak yağı yaydırın. Ilık bir havluyla saçlarınızı sarın ve 30 dakika kadar bekleyin. Yıkayın ve kuruduktan sonra saçlarınızın nasıl parlak ve canlı ve aynı zamanda yumuşacık göründüğüne bakın.

Argan yağı hem durulama yapılarak hem durulamadan kullanılabilmektedir.

Argan yağı saç maskesi durulanmayan tarif

Saçınızı yıkadıktan sonra nemli saça uçlardan diplere doğru avucunuza aldığınız yağı sürerek ilerleyin. Çok fazla sürmeyeniz. Saçınız ne kadar kuru olursa olsun yağlı görünecektir. İyice nemlendirdiğinize inandığınızda kurutabilirsiniz. Saçınız çok daha  yumuşak ve çabuk şekil alan bir saç haline gelecektir.

Argan yağı saç maskesi durulanan tarif

Saçınızı yıkadıktan sonra temizken, saçlarınız iyice ıslanana kadar argan yağını avucunuza alarak masaj yapın. Böylelikle kan dolaşımını hızlandıracaksınız ve saçlarınızın hızlı uzamasına yardımcı olacaksınız. İyice yağladığınız saç deriniz ve saçlarınızı ılık bir havlu ile veya daha pratik ve sıcak olmasını sağlayacak streç film ile iyice sararak bir saate yakın bekleyiniz. Daha sonra yıkayarak kurulayabilirsiniz. 

Unutmamanız gereken bu maskeyi haftada üç defadan fazla uygulamamanızdır. Bu saçlarınızı daha fazla yıkamanıza sebep olacağından, saçlarınızın daha da kurumasına neden olur.