Terazinin hangi kefesi tartacak bu dolunayı?

21 Mart 2019 Perşembe son 18 yılı bize Terazi burcunda sorgulatacak bir dolunay…

Gece ile gündüz (Ekinoks) eşitlenirken,18 yılı bize geri hatırlatan bir Dolunay yaşayacağız. Merkür retrosu da bize geçmişi hızlı bir şekilde hatırlatacaktır…

Her zamanki gibi numeroloji ve astrolojiyi sentezleyerek ilerleyelim.

Güne baktığımız da ”sahne zamanı” aya baktığımız da ”sahne zamanı”  yıla baktığımız da ”sahne zamanı.”  Bu kadar çok ifade ve duyarlılık ve özgüven patlamasına sebep olacak, dünyada ve ülkemizde hayrete düşeceğimiz çıkışlar ile liderlerin söylemlerini duyacak ve hayret edeceğiz. Aynı zamanda güven sorunun aşabilmek için verilen mücadelede gizli kapaklı oluşturulan tüm olaylar gün yüzüne çıkacak…

Siyaseti ve dini hiç olmadığı kadar ülkemizde ve dünyada duyacağız. Gerek acı verecek gerek sevinç ile yüzümüzü güldürecektir.

Sayılarla ilerleyen bu dolunayda 18 yıl önce yaşadıklarımız astrolojik olarak önümüze gelecek, 2000 ve 2001 yılları özellikle yaşadıklarımızı prova olarak alıp yeni olaylara ise temkinli yaklaşarak, geçmişte yaşadıklarımızın farkındalığına varmalıyız.

2000 yılı Mart ayına  kısa bir göz atalım:

MART 2000 yılı;

30 yılı aşkın siyasi geçmişinde ilk kez Necmettin Erbakan‘a karşı bayrak açılarak, FP’ye genel başkan adayı çıkarıldı. Kayseri Milletvekili Abdullah Gül, adaylığını ilan etti.

 • Ankara DGM, Fethullah Gülen’in tutuklanmasına karar verdi.
 • İngiltere, eski Şili diktatörü Augusto Pinochet`nin ülkesine dönmesini sağladı.
 • Eski Yugoslavya için kurulan Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi, Hırvat General Tihomir Blaskiç`i 45 yıl hapis cezasına çarptırdı.
 • İsrail kabinesi, Lübnan`ın güneyindeki birliklerini çekmeyi oybirliğiyle kabul eti.
 • Suriye’de hükümet istifa etti. Devlet Başkanı Hafız Esad, Muhammed Mustafa Miro`yu yeni başbakan olarak atadı.
 • İspanya Başbakanı Jose Maria Aznar, genel seçimlerde büyük zafer elde etti.
 • Uganda`da `Tanrı`nın On Emri` tarikatının 530 üyesi, bir kilisede kendilerini yakarak toplu intihar etti. Daha sonraki haftalarda kilisede bulunan ceset sayısı 900`e ulaştı.
 • ABD, İran`da üretilen lüks tüketim maddelerinin ithalat yasağını kaldırdı.
 • Uganda`nın güneybatısında bir dini gruba mensup yüzlerce kişi toplu intihar etti.
 • Tayvan`da Milliyetçi Parti`nin yarım yüzyıldan fazla süren iktidarı sona erdi ve Tayvan`ın Çin’den bağımsız olmasını destekleyen muhalefet lideri Çhen Shui-Bian iktidara geldi.
 • Vladimir Putin, yüzde 52 oranında oy toplayarak, Rusya devlet başkanlığı seçimlerini kazandı.

Dünya ve ülkemiz, biz ve çevremiz eşiktekinden beşiktekine kadar büyük bir değişim ve dönüşüm yaşıyor ve yaşamaya da devam edeceğiz. İletişim ve analitik zekâ gerektiren pozisyonlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Gazeteciler ve gazetecilikle alakalı sansasyonel haberler ve suçlanmalar söz konusu olacak, ayrıca kazalar yoğun bir şekilde gündeme gelecektir. Uçak ve trafikte gelişen kazalar gündemi dolduracak…

Parasal konularda pratik ve yaratıcı fikir ve oluşumlar nakit akışına destek verecek ve nereden geldiğini anlamadığınız finansal kaynakları yaratabileceksiniz.

Bu nedenle de özellikle finans alanında çalışanlar önlerine gelecek fırsatları iyi değerlendirsinler.

Sevgi ve aşkta ise gizemli ilişkiler ve yasak ilişkiler gün yüzüne çıkacak. Karma yaratmadan hayatınıza yön verin. Nefsiniz size doğruyu gösterir oysa siz bunu reddedip ruhunuzun dürtüsüne yenik düşeceksiniz. Gökyüzü asla yalan söylemez. Farkındalığınız yüksek olsun ve ”karma” yaratmadan bu dolunayı yaşayın. Sevgi kapasiteniz ve nefsiniz ile büyük sınavınız var. Bunu göz ardı etmeden bu dolunayın etkilerine göğüs gerin.

”Sevgi evrenseldir. Sevin ve evrendeki alanı büyütün, sevgi dünyada değişimin ışığı olacaktır…”

Sevgiyle Kalın

Serpil Berat Tezgör

Jüpiterinkızı