You’re what you wear / Ne giysen O’sun!


Selam herkese,

İlk yazımda kafanızdaki “Bu kadın nereden çıktı?” ve “İyi de bu kadının yazdıklarını neden okuyalım?” gibi sorulara cevap vermek istiyorum.
Dilek Hepgirginer, ben. Modayla ilk serüvenim çocukluğumda saklambaç oynamak yerine anneannemin o eski dikiş makinesinde parça kumaşlarla günümü geçirmemle başladı. O dönemlerde başlasa da aslında üniversiteye başladığım yıllara kadar bir adım atamadım. 9 Eylül Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı bölümünü kazandığım gün, özel bir okulda Moda Tasarım eğitimi almaya başladım. 3 yıl süren eğitimin ardından mezun olduğumda okulun bana katacağı şeyleri beklemek yerine asıl yoluma gitmeye karar verdim. Okulu  bıraktıktan sonra hem hazır giyim (pret-a porter) hem de özel tasarım (haute couture) alanlarında birçok firmada kemik kadroda yer aldım. Çeşitli koleksiyonlar, defileler, toplantılarla boğuşurken aynı dönemde de “Marka Yönetimi” eğitimimi tamamladım.
İzmir’le başlayan yolculuğumu İstanbul’a taşıdım. İstanbul’da iş hayatının o koşuşturmalı günlerine ayak uydurur uydurmaz kendimi yeni bir eğitim dönemine atarak İstanbul Moda Akademisi’nde Styling eğitimi aldım. Styling eğitimimi tamamladıktan sonra çeşitli fotoğraf çekimlerinde stil danışmanlığı yaptım. 
Son günlerde en büyük telaşım olan markamı, “Yello-Wish” i kurdum ve piyasaya çıkacak olan ilk koleksiyonumuz üzerinde çalışıyorum. 

Sizlerle olan yolculuğumuza gelince… İstiyorum ki bahsettiğim tüm bu yollardan geçerken kazandıklarımı sizlere aktarayım ve bu kazanımların günlük hayattaki uygulamalarını birlikte görelim. Kendimizi tanıyalım ve giydiklerimizi stilimize uyarlayalım. Çünkü “ne giysen o’sun!”

dilek hepgirginer

Dilek Hepgirginer Instagram

Yello-wish Store