Hızır İlyas el ele, gökyüzü dile geldi dua ile

hıdırellez

4-5-6 Mayıs günlerinde nefes almadan dua, niyet, şükür içinde yola çıkın. Buğdaylarınız, Hıdırellez ritüelleriniz ve Ramazan hurmanız ile bu mayıs büyük dönüşümde siz de yerinizi alın derim.

Hıdırellez günü niyetlerinizi yapıp gül ağacına asıyoruz. En çok gelen soru bir duası var mı? Ben öncelikle niyet diyorum (isteyenler istediği duayı okuyabilir.) Benim için iyi insan olup iyi niyetlerle bu yola çıkmak çok önemlidir. Hepimiz kendimizi iyi biliriz. Bu nedenle dürüst olmak açık fikirli olmak önemli eğer kendimizi hatalı ya da yanlışlarla ve negatif enerji yüklü buluyor isek önce kendimizi temizlemeyi gerçekleştirip daha sonra niyetlerimizi yapmalıyız. Şimdi duyar gibiyim “kendimizi nasıl negatif düşünceden arındıralım. Temizleyelim?” Bu tabii hemen olmaz ama başlamak da önemlidir, bu üç özel günde bu akşam bir ilke imza atarak başlayabilirsiniz. Yapacağınız aslında çok kolay bir işlem. Duştan çıkmadan önce son suyunuza bir su bardağı sirke koyun (üzüm, elma fark etmez) buna mümkünse önce haftada 2-3 daha sonra hafta da 1 olarak devam edin.

Ve temizlik başladı, biz negatif enerjilerimizi üzerimizde istem dışı taşırız… Bu istem dışı taşıma daha sonra negatif bakış açısına ve olumsuz hareketlere dönüşür.

Şimdi kaldığımız yerden devam edelim. Niyetlerimizi Hıdırellez’de gül ağacına diktik. Yeni ayda ise yedi tane buğday tanesini tek tek niyetlerimizi söyleyerek toprağa dikelim (ilk buğday tanenizi lütfen ülkemizin huzuru, bereketi ve barışı için dikin.) Bu buğdayları isterseniz saksıya isterseniz bahçeye dikin bu sizin iç sesinize kalmıştır. Burada niyettir önemli olan.

Ve Ramazan en önemlisi, ilk sahur hurmanızı da niyetlerinizin devamı olarak dikebilirsiniz …

(Hurma çekirdeği bir müddet sonra yeşil bir filiz veriyor. Sivri ve ucu sert bir yeşil filiz, sakın şaşırmayın.)

hıdırellez

Hıdırellez 5 mayısı 6 mayısa bağlayan akşamdır. 5 mayıs aynı zamanda yeni ay’dır, 6 mayıs akşamı ise Ramazan’ın ilk sahurudur. Ben hep Hızır ve İlyas’ın 4 mayısı 5 mayısa bağlayan gecede hissettiğim için niyetlerimi 4 Mayıs gece 00:00 dan sonra gül ağacına bağlar ve 5 mayısı geçirip 6 mayıs sabahında astığım yerden alıp denize atarım. Yine size kendi iç sesinize göre hareket etmenizi öneririm.

Dünyada ve ülkemizde 2018 Mayıs ayında Uranüs’ün boğa burcuna geçmesi ile başlayan büyük dönüşümün hepimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu dönüşüm birey olarak her birimizi bulunduğumuz alan itibariyle farklı şekilde etkileyecektir. Kimilerimiz yukarı bir ivme kazanacaktır. Kimilerimiz negatiflikten kurtulamayacaktır. Kimilerimiz ise stabil kalacaktır. Bunların hepsi bir süreç ve biz bu süreçleri yaşamakla yükümlüyüz.

Tüm niyet ve dilekleriniz bütünün hayrına olsun…

Serpil Berat Tezgör

Jüpiterinkızı

03/04/2019