Yüz masajı neden önemlidir?

Günlük kişisel bakım rutininiz içerisinde düzenli olarak yüz masajı uygulamak cildinizin yenilenmesine yardımcı olur. Rahatlatıcı ve iyileştirici etkilerinin yanı sıra iyi bir yüz masajıyla hem yaşlanma belirtilerine karşı mücadele edip hem de kan dolaşımınızı hızlandırabilirsiniz.

Düzenli uygulanan yüz masajı cildinize nasıl fayda sağlar?

Kan dolaşımını hızlandırır

Cildinizin kendini yenilenmesi için en önemli unsurlardan biri kan dolaşımıdır. Kan dolaşımınızın hızlanması cildinizin sağlıklı kalmasını sağlar. Her sabah kısa bir yüz masajı uygulamak, hem yüzünüzdeki şişliğin inmesine yardımcı olur hem de canlı görünmenizi sağlar.

Kırışıklıkları geciktirir

Cildinizdeki kaslar gün içinde maruz kaldığı stres sonucu gerginleşir ve kırışmaya başlar. Düzenli uygulayacağınız yüz masajınız yaşlanma belirtilerini geciktirmeye yardımcı olacaktır.

yüz masajı

Aknelerle mücadele eder

Biriken kir ve yağ ile tıkanmış gözenekler akne sorununun temel sebeplerinden biridir. Düzenli uygulayacağınız yüz masajıyla beyaz uçlu aknelerin oluşumunu azaltmaya yardımcı olabilirsiniz.

Kullanılan ürünlerin emilimine yardımcı olur

Kullandığımız bakım ürünlerinin cildimiz tarafından yeterince emilmesini sağlayacak şekilde uygulayabiliyor muyuz? Cilt bakım ürünlerinizden en yüksek faydayı sağlamak için kendinize kısa bir zaman ayırarak ürünü yüz masajıyla uygulayabilirsiniz.

Ebru Özovalı