2 Temmuz Yengeç burcu tutulması

2 temmuz

2 Temmuz günü Yengeç burcunda bir güneş tutulması olacak. Sayılar gökyüzüne göz kırpmakta. Ardından yaklaşan, 7 Temmuz’da başlayıp 1 Ağustos’a kadar devam edecek olan Aslan burcundaki Merkür retrosu da feleğimizi şaşırtacak…

Numeroloji ile başlayıp astroloji ile genişleyen bir güneş tutulması, dişil bir enerjinin hakimiyeti besleme, büyütme, ifade ve dengenin yan yan yürüyen yengeç ile sevgi paylaşımı, bu tutulmada çok derinden hissedeceğimiz aile kavramının hâkim olduğu dil yarasının acı verdiği bir tutulma ile karşı karşıyayız.

Sayılar bize aile içi ikili konuşmalarda ön plana çıkacağımızı ve kendimizi ifade etmek konusunda artistik bir dil kullanarak yol alacağımızı söylüyor. Gökyüzü sakin duruşu ile sinsi işleyişini gizleyebiliyor. Yengeç kabuğunu kırdıktan sonra içindeki sevgi tüm kainata sevgi şefkat ile yayılacaktır. Bu yayılmadan kimimiz olumlu kimimiz ise olumsuz etkileneceğiz. Burada her birimizin haritaları, açıları, gezegenleri çok çok önemli, benim yaptığım yorumlar genel yorumlardır. Kendi haritalarınızdaki etkiler ise tamamen sizin yaşantınızı etki altına alacak şekilde yorumlanmalıdır.

Bu güneş tutulması aynı zamanda 22 Haziran’da Neptün’ün geri hareketine geçmesinin ardından ve 28 Kasım’a kadar sürmesinden de nasibini alacaktır. Neptün bize sudan gelen felaketleri verecektir.

2 temmuz

Kısacası yine gökyüzünde halay var. Tüm göksel hareketler birbirleri ile kıyasıya sertleşecek bir enerji akışında olacaktır. Biz bu süreçte neler yapmalıyız? Birincisi sakin olmak ve ani sinirlenmek ve reaksiyon göstermekten kaçınmalıyız. Özellikle sözlerimize dikkat etmeliyiz. Ağzımızdan çıkacak olan kelimeler bizi ya da karşımızdaki kişiyi zor durumda bırakabilir. Aile içi ikili tartışmalarda özellikle eril enerji ile karşı karşıya gelmemeye dikkat edin. Ya da cevap vermeyin.

Ayrıca 2018 yılında mayıs ayında Uranüs’ün Boğa burcuna geçtiği günden itibaren ülkemizde ve dünyadaki büyük değişim, dengeleri bozarak ilerliyor. Bu yıl da ayrı bir gökyüzü olayı ile dönüşüm devam etmekte, umalım ki ülkemiz ve dünya için en güzeli en doğru ve dürüst olanı gerçekleşsin…

 Bu tutulmada ani şok etkisi yaratacak kayıplar söz konusudur.  Bu öngörüm silah ve askeriyede de sadece kendi ülkemiz için değil tüm dünya için geçerlidir. Sessizliğini koruyan Güney Kore’den bir hareket daha bekliyorum. Ayrıca Amerika’nın tahrik eden davranışları İran için son cihat gibi karşı koyma olabilir. Yunanistan’ın kara sularımız ile yaptığımız petrol aramasına gösterdiği tepkiler, Neptün’ün geri gitmesi ile birbirine bağlantılı, şimdi ayın 7’sinde geri hareketine başlayacak olan Merkür’den sonra her şey sarpa saracaktır.

Biz her zamanki gibi Merkür retro önlemlerimizi alıyoruz ve yola öyle devam ediyoruz.

Elektronik olan her aleti daha dikkatli kullanmak, ikili iletişimde sözsel değil yazarak ifade etmek birçok şeyin havada kalmasına engeldir.

”Gökyüzü sınavları sever. Bize düşen sınavda kaydırma yapmamaktır”

Sevgiyle Kalın

Serpil Berat Tezgör

Jüpiterinkizi

01/07/2019