Tatil valizim hafif olsun diyenler!

tatile giderken valiz hazırlamak

Kendi adıma söylemek gerekirse tatile giderken tüm dolabımı götürmek istiyorum. 
Tabi hal böyle olunca da kararsız kalıp giyeceğim giymeyeceğim ne varsa koymak istiyorum bavula. Ama tatil dönüşü bir de bakıyorum ki giyilmemiş ve boşuna taşınmış bir sürü kıyafet! Eminim aranızda benim gibi olanlar vardır. İşte tüm ‘benim gibi’ler için hazırladığım bu yazıya uyarak tatil valizimizi hem kullanışlı hem hafif tutabileceğiz artık. 

1.Kalacağın gün sayısına göre kombin yapmak!
tatile giderken valiz hazırlamak

Diyelim ki üç günlük bir tatile gidiyoruz. En çok giyebileceğiniz üç günlük kombini yapın, bir de yedek ekleyin. Böylelikle tatile giderken kombinlenemeyecek bir sürü parça taşımış olmayacaksınız.

2.Tüm parçaların renk/ton uyumu olsun!

Yanımıza alacağımız parçaların tonları ya da renkleri birbiriyle uyumlu olursa onları birbirleriyle kombinleyerek rahatça yerlerini değiştirebiliriz. 


3.Aksesuarlar önemli! 

Aman canım aksesuarlar ne kadar yer kaplayacak demeyin. Alacağınız tüm aksesuarların götüreceğiniz birçok kombine uymasına dikkat edin ki kullanışlı olabilsinler.

4.Ayakkabı ve çanta seçenekleri!

Valizde en çok yer kaplayanlar ayakkabı ve çantalar aslında. Renk ve ton uyumu olan bir bavul hazırlarsak eğer ayakkabılar ve çantalar da onlara uyumlu olarak azaltılabilir. Üç gün için maksimum 2 ayakkabı ve 2 çanta almalıyız, biri gündüz biri gece için. 

5.Mayo-bikini ne olacak? 

Yaz aylarında valize mayo ve bikinilerimizi atmayı unutmuyoruz. Ben bu konuda biraz aç gözlü olduğum için eğer üç günlük bir tatile gidiyorsam 2 bikini ve 1 mayo alıyorum. Bir de plajda giyebilmek için kimono. Bu seçeneği kendinize göre de azaltabilirsiniz tabi.

6.Başka ne alacağım?

Bu soru kişiye göre değişkenlik gösterebilir aslında. Tatilde neye ekstra ihtiyacınız varsa az seçeneklerle onu eklemelisiniz. Örneğin ben yukarıdakilerin tümünü aldıktan sonra; bir havlu, bir gecelik ve ne olur ne olmaz diye gece için ekstra bir kombin alıyorum. 

İşte tatil valizimiz hazır ve artık yola çıkabiliriz. 
Şimdiden hafif tatiller!

Moda Tasarımcısı & Stilist Dilek Hepgirginer