Merkür retrosu: Geri mi gidiyoruz?

merkür retrosu

Merhaba, klasik bir Merkür retrosu yazısı bekleyenleri şaşırtmak için buradayım…

7 Temmuz- 2 Ağustos arası…

Eyvah Merkür geri gidiyormuş…

Eeee ne olacak şimdi?

Her şey ters mi dönecek?

Dünyanın sonu mu?

Ne yapmalı?

Ne yapmamalı?

Kimdir bu Merkür ya da Hermes?

Zeus ile Maia’nın oğlu olan Hermes, Arkadhaia’nın güneyinde yer alan Kyllene dağındaki bir mağarada doğar. Ayın dördüncü gününde doğması nedeniyle o gün Hermes’e adanmıştır. Tanrının Roma mitolojisindeki ismi, Mercurius’tur. (Merkür)

Yunan mitolojisinde Hermes, Roma Mitolojisinde ise Merkür olarak adlandırılır, bu konuya açıklık getirmek için çok doğru bir zamandır. Merkür Retrosu…

merkür retrosu

Kısa bir kim kimdir açılımından sonra hem numerolojik bir bakış açısı hem de astrolojik bir bakış açısı ile Merkür retrosunu yalın bir şekilde inceleyelim…

  Numeroloji bir doğuşun okunmasıdır. Bu okunmada benim için çok önemli bir bölüm ise (B-K-T) Harfleridir. Bu harfler aynı zaman da bizim Merkürümüz iletişimimiz, dengemiz ve ifademizdir…

Birbirimizi anlamakta zorlandığımızda, ifade edemediğimizde, dönüp önce bu harflerin adımızda, soyadımızda, göbek adımızda ve unvanımızda olup olmadığını kontrol etmeliyiz. Eğer bu harfler yok ise ciddi iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Tabi bir de Merkür retrosu buna iştirak edince içinden çıkılması zor bir durum ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ama panik yapmanıza gerek yok çünkü Merkür bize geri hareketi ile nispeten neler veriyor, tahmin ediyoruz. Daha önceki Merkür retrolarının yaşattıklarını göz önünde bulundurarak yol almaya çalışıyoruz. Burada bahsettiğim (B-K-T) harflerine dönecek olur isek bu harflerden bir tanesinin adımızda, soyadımızda, unvanımızda olup telaffuz etmesi yeterlidir. Bu bizi yaşam içerisinde ikili ilişkilerde kolaylaştırıcı bir duruma hazırlar.

  Gelelim astrolojik olarak Merkür retrosunu değerlendirmeye, (burada altını çizmem gereken en önemli konu yaptığım yorum genel bir yorumdur. Herkesin kendi haritasındaki Merkür konumu ve pozisyonu farklı açılımlar verebilir.) Bildiğiniz üzere Merkür iletişim, ifade ile ilgilidir. Ayrıca elektronik tün alet, aygıt ve veri akışı elektirik hattı ve diğer elektirik ile ilişkilendirilen her alan Merkür retro etkisine girebilir. Aynı zamanda girmeyebilir. (Bu çok ender olur) Bu retrodan etkilenmemek mümkün değildir.

 Kısa önerilere gelir isek;

  • Elektronik alet alışverişi,
  • Retro içerisinde yapılacak olan, Tüm sözleşme, antlaşma, yazılı ve görsel olan her şey için doğru zaman değildir.
  • İkili ilişkilerde karşılıklı konuşmalarda dil sürçmesi ve yanlış ifadelere sebep olabilecek konuşma, görüşme ve toplantılar. (Mecbur isek retro içinde o vakit daha dikkatli olarak hareket etmek sözleri kontrol etmek)
  • Mevcut elektroniklerimizdeki, bilgi ve belgelerin yedeklenmesi çok önemli,
  • Bu retro sürecinde hiçbir elektronik aleti tamire vermemek.
  • Ve buna benzer yüzlerce örnek eklenebilir.

 Gelelim Merkür Retrosunda yapabileceklerimiz;

  • Merkür Retro öncesi başlanılmış tüm bitirilmesi gereken yazı, makale, tez ve buna benzer yazılar için bu konuların bitirilmesi için çok doğru zamandır. Hızla ilerlersiniz.
  • Çok yoğun mantra dinleyin, meditasyon yapın içte kalmaya öze dönmeye çalışın…
  • Tüm yarım işler ve retro öncesi niyet edilen işler kolaylıkla ve çabuk bir şekilde gerçekleşir.

Bu yılın son (31 Ekim- 20 Kasım) Merkür retrosuna kadar kalın sağlıcakla…

Serpil Berat Tezgör

Jüpiterinkızı

10/07/2019