Sadece içimizi değil ruhumuzu da ısıtan Güneş

güneş

Güneş’in temel fonksiyonu kendini ifade etmek ve bütünlemektir. Bütünlüğe ve eşsizliğe ulaşabilmek için ruhumuzun çeşitli yönlerini bir merkez etrafında toplamamız gerekir.

Güneş, bir kadının haritasında baba, koca ve ciddi bir erkek arkadaş gibi dikkat çeken erkekleri, erkekliği ve erkek karakterini yönetir.

Güneş tarafından yönetilen vücudun bölümleri yaşamı sağlayan kalp ve kandır.

Bütünlüğü ve başladığı noktaya dönmeyi ve bu dönüş sırasın da tüm kâinata verdiği enerji ile gökyüzünün ”efendisi’ aldığını hissetirir.

Karakter, mantık, ego, irade, ben, kişilik, baba, en derinde yatan kişilik.

Güneş; sensin. Senin ana kimliğin, ana kişiliğindir.

Güneş, dünyadaki kimliğini gösterir.

Gerçek, en büyük ateş gücü, ateşleme gücü, insanın kalbi,

Egoyu, beni ve benin kendini ifade şeklini gösterir. Güneşin Ana karakter özelliği bu dur.

Kişiliğimizi, Güneş’imizin diğer gezegenlerden almış olduğu açılarla, şekillenir ve bizi yönetir.

Doğum haritamızda çok ciddi önemli bir noktadır Güneş.

Sıcak ve yakıcı bir güce sahiptir…

 Güneş’in döngüsü, o enerji döngüsü sizin varoluş döngünüzü temsil eder.

 Güneş her gün aynı yerden doğmaz. 33 yılda bir aynı noktadan doğar.

güneş

Güneş bilinci 33 yılda bir yenilendiğinden; 33- 66 yaşları da insan hayatında çok önemli yaşlardır.30 lu yaşlarınızı bir hatırlamaya çalışın. Hayat dolu enerjik, okul hayatı bitmiş belki de bitmemiş, sadece evlenmişsiniz ya da zor şartlarda kendinizi idame ettirmeye çalışıyorsunuz. Gökyüzü ve Astroloji bize bilinmeyen gerçeklerin gün yüzüne çıkmasını sağlar. Doğduğumuz andan itibaren ”zaman ”denilen döngü başlar. An ve an ilerler. Ve güneşin döngüsü bize yansır.

33 yılda bir, bir dönem biter, bir dönem başlar.33 yaşında yeniden doğuyorsunuz. 66’da yeniden doğuyorsun. Yeni bir enerji oluyorsun. Bu enerjiyi iyi değerlendirmek, akışta olmak, geleni koşulsuz, önyargısız sevgi ile kabul etmek…

Henüz 54 yaşında olduğum içn 66 yaş ile ilgili hissiyatım yok. Bu nedenle bu yaş dilimi ile ilgili bir bilgi akışı sağlayamıyorum.30 lu yaşların verdiği tılsımı hatırlayabiliyorum…

Hayatın kattığı ve götürdüğü her an ve gün dün gibi, yapılan deneyimlemeler. Fark edilmeyen ”farkındalık” ve bunu sonuçlarının bedelleri… Ne şanslıyım ki bu bilince ulaşmamda Numeroloji & Astroloji ve karma 66’lı yaşlara geldiğim de 33 ten sonraki ilk ”yeniden doğuşu”mun muhteşem olacağını gösteriyor. Ve tabi ki 99 lu yaşları heyecanla bekliyorum…

Bu yolda kim bilir daha hangi yaş, ruh döngüleri ile sınavlar vereceğiz.

Şimdi Güneşin karşı konulmaz enerjisini incelemeye gezegenler ile etkileşiminin verdiği hareketliliği öğrenmeye çalışıyorum…

Yazın fiziksel olarak daha çok hissettiğimiz sıcaklık ve enerjisel ısı bizi tüm yaz boyu besliyor. Aynı zamanda enerjimizi de tüketiyor. Ömür döngümüzü törpülüyor. Güneş karşı konulmaz bir enerjidir.

Tarihe baktığımızda Güneş ile özdeşleştirilen birçok tanrı vardır…

Bir tanesini örnek vermek istiyorum…

Apollo, Yunanlıların en büyük tanrılarından biri. Ona çeşitli güçler atfedilirdi ve bunların arasında Güneş tanrısı olarak görülürdü mitolojide müziğin, sanatların, güneşin, ateşin ve şiirin tanrısı, kehanet yapan, bilici tanrıdır. Aynı zamanda kahinlik yeteneğini diğer insanlara da transfer edebilir. 

Biseksüel yönüyle ağır basan Apollon’un mitolojideki eşi Kassandra olup Zeus ve Leto’nun oğlu, Artemis ‘in ikiz kardeşidir. Sarışın ve çok yakışıklıdır. Orijini Yunan olan Apollon, Roma mitolojisine Apollo ismiyle geçmiştir. Mitolojideki en önemli tanrılardan biri olan Apollon, Anadolu kökenlidir.

Sonuç itibariyle Gökyüzünün efendilerinden biri olan Güneş ”ışık” tır. Doğum haritasında Güç, otorite, şöhret, onur duygusunu gösterir.

Işığımız daim olsun ki, yolumuzu aydınlatan bilgiler ve öğretiler bize aksın. Astroloji bir okyanus bu okyanusta başımıza gelebilecek en güzel şey kaybolmaktır. …Var olma sebebimiz bu; bilgiyi almak, sindirmek, büyütmek ve vakti geldiğinde Farkındalık yolunda ”danışan”lara yol haritası olmak;

 Okyanusta kaybolmak için çıktığımız yolculuktur.

Bizi aydınlatan bir ”ışık” olduktan sonra bu okyanus ta biz yol alırız…

Bilgi ve kâinat bugüne kadar kimseyi boğmamıştır …

Yolunuz ”ışık” olsun…

Jüpiterinkızı

Serpil Berat Tezgör